Odwiedź nasze profile:

4 nowe funkcje w WP Idea, o które prosiliście

17 stycznia 2022 Brak komentarzy

Już są nowe funkcje w WP Idei, które mogą Ci się przydać przy tworzeniu i zarządzaniu Twoimi kursami. Mam nadzieję, że dzięki tym usprawnieniom praca nad kursami będzie jeszcze wygodniejsza, a Twoi kursanci docenią komfort nauki w takim środowisku.

1. Nowa wersja baneru

Pierwsza istotna zmiana, to wprowadzenie nowej wersji baneru, który można dowolnie edytować. Dodaliśmy tutaj kilka istotnych zmian:

  • Prosiliście nas m.in. o to, aby dodać możliwość wyłączania tytułu i jest! 🙂 To rozwiązanie przydatne osobom, które w banerze umieszczają grafikę z wpisanym już tytułem.
  • Oczywiście zostawiliśmy też opcję umieszczenia tytuł na banerze i wzbogaciliśmy ją o możliwość ustawienia tytułu w dowolnym miejscu na banerze (wyśrodkowanie, lewa/prawa strona). Dodaliśmy też paletę barw, aby każdy mógł dostosować kolor czcionki do kolorów swojej marki. 
  • Nowy baner idealnie dostosowuje się do wymiarów strony w zależności od tego, czy jest umiejscowiony w grupie Guttenberg (wówczas przyjmuje szerokość ograniczoną przez tę grupę) czy jest bez grupy (wówczas rozciąga się na całą szerokość, a tytuł dopasowany jest do contentu głównego).
  • Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przygotowaliśmy możliwość customizowania przy pomocy CSS każdego elementu w ramach bloku “banner kursu”.  

Przykładowy banner może wyglądać tak:

>>> Zobacz, jak ustawić nowy baner w naszej BAZIE WIEDZY.

2. Dodanie obsługi produktów cyfrowych

Kolejna istotna zmiana, to dodanie możliwości sprzedawania produktów cyfrowych przez WP Idea, np. e-booków, audiobooków, plików itp. Wiemy, że wiele osób na to czekało i również jesteśmy podekscytowani nową funkcją, która otwiera wiele możliwości 🙂 Sprzedaż e-booków działa niemal identycznie, jak sprzedaż kursów, z tym wyjątkiem, że po zakupie klient dostaje link do pliku, a nie do panelu. 

Funkcja ta jest obecnie w wersji beta, co oznacza, że cały czas ją rozwijamy i udoskonalamy. W razie niedoskonałości liczymy na wyrozumiałość 🙂

>>> Zobacz, jak włączyć sprzedaż produktów cyfrowych w naszej BAZIE WIEDZY

3. Dodanie możliwości definiowania webhooków (PRO)

Webhooki to skuteczny mechanizm, który pozwala na komunikację między  platformą WP Idea a dowolnym systemem zewnętrznym (który wspiera tę technologię), gdy zostanie wykonana jakaś określona akcja, np. zamówienie zostało opłacone, quiz został ukończony. Aktualnie właśnie te dwa zdarzenia są dostępne w WP Idei, ale planujemy dodawać kolejne 🙂 

W praktyce może to wyglądać tak, że podłączasz webhooka do serwisu umożliwiającego łączenie ze sobą różnych programów i aplikacji, typu n8n (https://n8n.io) i tam decydujesz jak usprawnić działanie swojego biznesu. Możesz na przykład zdefiniować webhooka, który dopisze klienta do arkusza google, gdy ten dokona zakupu albo wyśle smsa z gratulacjami, gdy kursant ukończy z sukcesem quiz. 

>>> Zobacz, jak zdefiniować własny webhook w naszej BAZIE WIEDZY.

4. Podatek ryczałtowy w WP Idea

Kolejną zmianą, którą wprowadziliśmy jest możliwość ustawienia stawki ryczałtu dla konkretnego produktu w platformie. Będzie to spore ułatwienie dla każdej osoby, która rozlicza się na podstawie podatku ryczałtowego. 

Do tej pory umożliwialiśmy tego typu rozliczenie na prośbę klienta i tylko dla kilku systemów księgowych, ponieważ były to sporadyczne prośby. Spodziewamy się jednak, że niebawem więcej osób zechce skorzystać z takiego rozwiązania. 

Związane to jest oczywiście ze zmianami w prawie, tzw. Polskim Ładem, ponieważ dla wielu branż znacznie bardziej opłacalny będzie podatek ryczałtowy niż podatek liniowy.

>>> Wejdź do naszej BAZY WIEDZY i zobacz, jak włączyć ryczałt w WP Idei. 

Czas zaktualizować platformę 🙂

Nowe funkcje, które wprowadziliśmy w WP Idei to wynik dwóch ostatnich aktualizacji 4.6 i 4.7. Poza tym dodaliśmy również sporo usprawnień i ulepszeń do już istniejących funkcji, m.in. możliwość edycji layoutu stron kategorii i tagów, czy możliwość ukrywania nawigacji “kompaktowej” dla mobile. Jeżeli chcesz zapoznać się ze wszystkimi zmianami, zajrzyj do załączników poniżej. 


To co? Czas sprawdzić nowe funkcje 🙂 Przypomnę więc, jak zaktualizować platformę. Aktualizacji muszą dokonać właściciele WP Idei BOX. WP Idea GO aktualizowana jest automatycznie 🙂

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments