Odwiedź nasze profile:

5 najpopularniejszych kursów online!

16 maja 2019 1 komentarz

Nauka za pośrednictwem kursów online zyskuje popularność. Coraz więcej osób chociaż raz miało styczność z edukacją przez Internet. Czego najchętniej uczymy się online? Prezentujemy pięć wybranych dziedzin, które budzą szczególne zainteresowanie.

“Wiedza to potęga” – stwierdził niegdyś angielski filozof Francis Bacon. Pozyskanie informacji w czasach dominacji internetu jest niezwykle proste. Problemem pozostaje odpowiednia ich selekcja połączona z rzetelną weryfikacją źródeł.

Aby nie wertować miesiącami opasłych encyklopedii i stosu książek, warto zaufać profesjonalistom. Oni mają do czynienia z danym tematem od wielu lat i można im zaufać. Oferta kursów online jest niezwykle zróżnicowana. Starasz się o awans i chcesz podnieść swoje kwalifikacje, aby zadziwić szefa rozległą wiedzą? A może Ty dysponujesz wiedzą, którą warto przekazać innym? W sieci jest wiele sposobów na to, żeby te cele osiągnąć. Wystarczy dobra determinacja i odrobina silnej woli. Oto najpopularniejsze kursy online:

Kursy marketingowe

To bardzo rozległy obszar internetowej edukacji. Przede wszystkim dlatego, że marketing zmienia się niemal z dnia na dzień. Wciąż poszukiwane są nowe drogi do serc (i portfeli) klientów, a wsparcie technologii tylko poszerza wachlarz możliwości. Wiele rozwiązań dostępnych na rynku wymaga profesjonalnego objaśnienia.

Praktycy marketingu wprowadzają uczestników kursów w arkana wiedzy z zakresu polityki wizerunkowej, rozwoju i zarządzania marką czy możliwości zwiększania widoczności w sieci. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Dla branży e-commerce szczególnie ważne są kursy z zakresu marketing automation, czyli narzędzi pozwalających sklepom internetowym m.in. być w stałym kontakcie z nabywcami.

Kursy programistyczne

Gdzie mogłyby odbywać się zajęcia z kodowania, jak nie w Internecie? To naturalne środowisko dla tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny. Programiści szybko stali się najlepiej zarabiającą grupą zawodową. Nie dziwi zatem fakt, że kursy zapoznające z językiem JAVA, HTML czy C++ są tak popularne.

O ile łatwo jest zacząć, kontynuacja ambitnych planów przychodzi z większym trudem. Nie wszystkim starcza determinacji, aby przetrwać pierwszy etap, w którym wszystko wydaje się niezrozumiałe. Dobre płace w IT to nie przypadek. Kodowanie to trudna sztuka, a efekty przychodzą dopiero po kilku miesiącach.

Kursy umiejętności menedżerskich

W ciągu kilkunastu lat powstało wiele stacjonarnych szkół liderów. Uczy się w nich m.in. kierowania zespołem czy efektywnych technik sprzedaży. Wszystko po to, aby w codziennej praktyce biznesowej móc skuteczniej osiągać cele operacyjne przedsiębiorstwa oraz lepiej współpracować z ludźmi.

Alternatywą dla tej formy edukacji, coraz bardziej powszechną, są kursy online. W nich zawarte są porady dotyczące prowadzenia negocjacji, motywowania pracowników, kreatywnego myślenia. E-learning obejmuje także zajęcia z planowania i wdrażania projektów, zarządzania własnym czasem czy sztuki przekonywania do własnych argumentów.

Kursy językowe

Do you speak English? Na to pytanie większość osób może już śmiało odpowiedzieć: “yes”, ale na rynku pracy znajomość wyłącznie języka angielskiego to za mało. Kto posługuje się dodatkowo językiem niemieckim, francuskim czy rosyjskim, z pewnością może liczyć na większe zarobki i lepsze zajęcie.

Kursy online są niemal stworzone do podnoszenia kwalifikacji językowych. Nie trzeba stać w kolejce do ksero i kopiować podręczników. Baza wiedzy zgromadzona w internetowych zasobach jest tak ogromna, że wystarczy systematyczna praca nad zwiększaniem słownictwa, aby w krótkim czasie opanować w stopniu podstawowym nowy język.

Obejrzyj wywiad z Kamilem i Aggie, którzy stworzyli rewelacyjny portal do nauki języków. Jak to zrobili? Jak sobie radzą? Zobacz tutaj.

Kursy hobbystyczne

Gdy przychodzi czas odpoczynku, warto pomyśleć o realizacji pasji. Masz ochotę bez wychodzenia z domu poznać zasady prawidłowej kompozycji kadru? Nic prostszego, wystarczy zapisać się na kurs fotografii cyfrowej. Interesuje Cię kaligrafia? Z pomocą profesjonalnego e-learningu Twoje litery nabiorą prawidłowego kształtu. Możliwości jest mnóstwo. Wystarczy otworzyć nową kartę w przeglądarce i napisać “kursy online magia”, a zapewne pojawi się propozycja podjęcia wyzwania spróbowania sił w roli prestidigitatora.

Tak w skrócie prezentuje się oferta dostępnych w internecie kursów. Mam nadzieję, że poznając możliwości, dużo szybciej podejmiesz decyzję o zapisie na szkolenie lub stworzysz własne zajęcia na temat, którym zajmujesz się od dawna. Spróbuj. Gdzieś w sieci na pewno są osoby z podobnymi zainteresowaniami.

Jeżeli chcesz stworzyć swój własny kurs online? Skorzystaj z platformy WP Idea. Żeby mieć pewność, że spełni Twoje wszystkie oczekiwania, możesz skorzystać z 30-dniowego darmowego okresu próbnego. Wystarczy, że napiszesz do nas maila ?

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kolina
Kolina
2 lat temu

Fajny sposób na zajęcia dodatkowe z domu i sprawdzenie czy nasz dziecko w ogóle jest zaineresowane kodowaniem jest tutaj https://www.zaprogramowani.com/blog/10-stron-do-nauki-kodowania-dla-dzieci/