Odwiedź nasze profile:

Popularne opinie o kursach online, które niekoniecznie są prawdziwe

18 grudnia 2020 Brak komentarzy

Pewnie nie raz targały tobą wątpliwości, czy aby na pewno warto zainwestować swój czas w tworzenie szkoleń online. Utarte opinie i stereotypy potrafią skutecznie ostudzić entuzjazm i  zniweczyć nawet najlepszy pomysł. Czas ostatecznie rozprawić się z błędnymi przekonaniami!

Oto trzy najczęściej spotykane opinie o kursach online, które niekoniecznie są prawdziwe:

OPINIA 1: Tylko nauczyciele, uznane autorytety i trenerzy mogą tworzyć kursy online

Nieprawda! Nie musisz być doktorem czy profesorem z tytułem naukowym, aby być ekspertem w danej dziedzinie. Coraz częściej wysoko cenione są umiejętności nabywane poprzez wieloletnie doświadczenia i własne obserwacje. 

Warto zauważyć, że kursy online tworzą osoby, które chciałyby podzielić się swoją wiedzą, ale nie miały na to dotychczas formalnego sposobu. Twórcy kursów online często nie wykładali na uniwersytetach czy nie byli zatrudnieni w innych instytucjach naukowych. To osoby z pasją i zaangażowaniem podpartym doświadczeniem i sukcesami w swojej dziedzinie. Kursy online to dla nich dodatkowa ścieżka do szerzenia wiedzy i dotarcia do nowych kursantów.

OPINIA 2: Musisz być “medialny” by osiągnąć sukces

Nie musisz mieć aparycji James Bonda aby nagrywać szkolenia wideo. Ludzie łączą się z innymi ludźmi, bez względu na ich wygląd. Liczy się osobowość. Twoja wiedza i pasja przyciągnąć osoby które są żądne twojej wiedzy. Ważne abyś był inspirujący i autentyczny. 

To ty wybierasz sposób w jaki się prezentujesz! Przekazujesz wiedzę w sposób, który jest dla Ciebie komfortowy i naturalny. Tylko tak, możesz zyskać popularność i stałych odbiorców chętnych by słuchać tego co masz do przekazania.

OPINIA 3:  Aby rozpocząć potrzebujesz wielu programów i dużego budżetu

To nieprawda. Tworzenie kursu online można rozpocząć od zwykłego smartfonu i często darmowych programów dostępnych online. Nie potrzebujesz profesjonalnej technologii i dostępów do drogiego oprogramowania. To, co z pewnością przyda się na start to platforma do stworzenia kursu, która zapewni Ci kompleksowe rozwiązania bez konieczności inwestowania tysięcy złotych, gdy dopiero rozpoczynasz swoją wirtualną przygodę.

W WP Idea (w wersji GO) masz zapewniony dostęp do usług Vimeo. To zewnętrzna, płatna usługa, lecz w przypadku naszej platformy dostajesz ją w podstawowym pakiecie.

Jeżeli przeraża cię cała otoczka związana z obsługą kursu online-mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Zamówienia, faktury, wysyłka, przelewy — wszystko to WP Idei jest automatyczne! Nie musisz tracić czasu na tworzenie własnej platformy kursowej ani kupować jej u zewnętrznych programistów co wiąże się z ogromnymi kosztami.

WP Idea pozwala na łatwiejszy start, nawet przy niewielkim budżecie. To ciekawa finansowo opcja dla firm, które dopiero ruszają na podbój rynku szkoleń online.

Dodatkowo w przypadku WP Idea masz całe 15 dni darmowego okresu próbnego, aby przekonać się jak łatwo korzystać z naszej platformy. Co więcej, dostajesz 30 dni gwarancji. Wierzymy bowiem, że WP Idea w pełni sprosta twoim oczekiwaniom. Nie zastanawiaj się długo i już teraz PRZETESTUJ nasze rozwiązanie.

 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments