Odwiedź nasze profile:

WP Idea NEWS – Mały ZAP, który rozwali system (pozytywnie)

21 września 2020 Brak komentarzy

Chcesz zrobić coś “nietypowego” na platformie do kursów? Nie ma jednak takiej funkcji, która pomoże Ci to zrealizować? Może nie trzeba jej wcale dodawać, gdyż istnieje jakaś inna możliwość realizacji Twojego pomysłu? A wiesz może co to jest ZAPIER i do czego służy?

Czym jest ZAPIER?

Zapier to usługa internetowa umożliwiająca tworzenie połączeń pomiędzy różnymi aplikacjami. Połączenia działają na zasadzie powiązania zdarzeń, które mają miejsce w jednej aplikacji tak by uruchamiały akcje w innej. Np. opłacenie zamówienia w WP Idei (zdarzenie) może spowodować wysłanie SMSa do klienta (akcja) z podziękowaniem i dodatkowymi informacjami. Może też np. wpisywać dane zamówienia do arkusza Google.

Możliwości są ogromne, gdyż Zapier udostępnia na chwilę obecną ponad 2000 aplikacji, które można ze sobą łączyć.

WP Idea + Zapier = nieskończenie wiele możliwości

Już dziś możesz sprawdzić jakie możliwości daje połączenie WP Idei z Zapierem. W aktualnej wersji znajdziesz możliwość podłączenia do Zapiera najpopularniejszego zdarzenia w WP Idei tj. opłacenie zamówienia. W przyszłości będziemy rozbudowywać bazę zdarzeń w zależności od zgłaszanych potrzeb. 

Interesujące może być np. zdarzenie ukończenia kursu przez kursanta (możemy wtedy wysłać do niego dodatkową wiadomość, dopisać do osobnej bazy, otagować w oprogramowaniu CRM czy systemie mailingowym). Ale wybór konkretnych zdarzeń pozostawiamy Tobie.

Brzmi ciekawie?

A jakie zdarzenia i scenariusze połączeń przychodzą Ci do głowy? Koniecznie daj nam znać, może uda nam się wdrożyć je w życie!

 

5 1 vote
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments