Odwiedź nasze profile:

Zalecane wymiary grafik w Publigo

4 października 2023 Brak komentarzy

Często pytacie nas o zalecany wymiary grafik, które można wgrać do Publigo. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się temu zagadnieniu i zaktualizować informacje, aby odpowiadały obecnym standardom rozdzielczości i miały pozytywny wpływ na odbiór wizualny waszych kursów. Ale na początek… disclaimer.

“U mnie działa”… czy muszę teraz zmieniać wszystkie obrazki?

Oczywiście, że nie! Jeśli wgrane przez Ciebie obrazki wyświetlają się poprawnie zarówno na ekranach monitorów, jak i na urządzeniach przenośnych (tabletach, smartfonach), to absolutnie nie musisz się niczym martwić. Twoje grafiki będą wyświetlać się tak, jak dotychczas.

Kolejną istotną informacją jest to, że nasze zalecenia nie dotyczą jedynie kursów, ale również produktów fizycznych i usług. Bez względu na to, jakie produkty sprzedajesz przy pomocy Publigo, nasze rekomendowane wymiary grafik dotyczą ich wszystkich.

Rekomendowane wymiary plików graficznych

Miniatura kursu – 480x270px

Miniaturka kursu to pierwszy element, który przyciągnie uwagę Twoich potencjalnych kursantów. Rozmiar 480x270px zapewni dobrą jakość obrazu i czytelność na różnych urządzeniach.

Miniatury kursu w panelu głównym

Gdzie wgrać miniaturę kursu?

 • Wejdź w zakładkę Kursy
 • Edytuj kurs i przejdź do zakładki Podstawowe
 • Wgraj obrazek w sekcji: Miniaturka kursu

Logo Kursu – 42x42px lub 84x42px

Logo kursu jest kluczowe dla identyfikacji kursu. Wyświetli się ono po wejściu w panel kursu (po zalogowaniu do panelu klienta). Tutaj dajemy dwie opcje do wyboru, możesz wybrać rozmiar 42x42px lub 84x42px.

Pamiętaj jednak, że ze względu na niewielki rozmiar tych pól, nie zalecamy stosowania grafik wypełnionych wieloma detalami bądź tekstem. Nie będą one dobrze widoczne. 

Gdzie wgrać logo kursu?

 • Wejdź w zakładkę Kursy
 • Edytuj kurs i przejdź do zakładki Podstawowe
 • Wgraj obrazek w sekcji: Logo kursu

Baner kursu – 1950 x 647px

Baner kursu to większa grafika, która może zawierać dodatkowe informacje o kursie. Format 1950x647px daje dużą przestrzeń do prezentacji treści.

Pamiętaj! Nie umieszczaj szczegółowych treści blisko krawędzi grafiki. Zachowaj tzw. “safe zone”. Dzięki temu zapobiegniesz ucinaniu istotnych treści na mniejszych ekranach.

Banery kursów w Publigo

Gdzie wgrać baner kursu?

 • Wejdź w zakładkę Kursy
 • Edytuj kurs i przejdź do zakładki Graficzne
 • Wgraj obrazek w sekcji: Baner kursu

Miniatura (obrazek wyróżniający) modułu oraz lekcji – 480x270px

Te obrazki pomagają przedstawić wizualnie tematykę danej sekcji kursu. W obu przypadkach zalecamy taki sam wymiar, jak miniatura kursu, czyli 480x270px.

Uwaga: w przypadku miniatury modułu oraz lekcji istnieje możliwość wgrania grafiki o proporcjach 1:1, wtedy zalecane wymiary powinny wynosić 480x480px.

Przykładowe miniatury lekcji

Gdzie wgrać miniaturę modułu lub lekcji?

 • Wejdź w zakładkę Kursy
 • Edytuj kurs, w którym chcesz zmienić obrazek
 • Edytuj lekcję / moduł, w którym chcesz zmienić obrazek
 • Wgraj grafikę w polu po prawej stronie o nazwie Obrazek wyróżniający
 • Pamiętaj, by zapisać zmiany!

Logo platformy – 42x42px lub 84x42px

Logo Publigo jest elementem automatycznie wgranym do Twojej platformy. Jeśli jednak chcesz dodać swoje logo, wybierz rozmiar 42x42px lub 84x42px.

Gdzie wgrać logo platformy?

 • Wejdź w Ustawienia, następnie wybierz sekcję Główne
 • Wejdź w zakładkę: Podstawowe
 • Wgraj plik przy polu Logo platformy, klikając pole Wybierz

Favicon – 40x40px

Favicon to mała ikona wyświetlana w przeglądarkach i zakładkach. Im mniejszy plik, tym lepszy.

Dotychczasowe zalecenie 16x16px jest również aktualne, jednak, by ułatwić użytkownikom przygotowanie plików, rozmiar 40x40px będzie tak samo odpowiedni do tego celu.

Gdzie wgrać favicon?

 • Wejdź w Ustawienia, następnie wybierz sekcję Główne
 • Wejdź w zakładkę: Podstawowe
 • Wgraj plik przy polu Favicon, która znajduje się w sekcji Branding

Pamiętaj, by zapisać wszelkie zmiany!

Grafiki szablonu strony

Ustawienia Szablonu to istotna część platformy, która umożliwia dostosowanie wyglądu strony do własnych preferencji.

Uwaga! W tych trzech polach należy uwzględnić to, że na różnych ekranach będą się one różnie zachowywać. Strona wygląda nieco inaczej na monitorze komputera stacjonarnego, na ekranie laptopa, jak i na mobilnych urządzeniach np. smartfon czy laptop.

Nie rekomendujemy wgrywania plików z istotnymi elementami wizualnymi, ponieważ mogą one być niewidoczne na którymś z urządzeń końcowych. Jeśli już, warto wgrywać grafiki generyczne, z powtarzalnym wzorem, gdzie „obcięte rogi” nie będą stanowić problemu.

Widok ustawień szablonu

Obrazek tła (tło paska menu i stopki) – 1920x150px

Określa wyglądu górnej i dolnej części strony. Zalecana rozdzielczość wynosi 1920x150px, co pozwala na dostosowanie obrazu do różnych ekranów. Sekcja ta pełni funkcję uzupełnienia estetyki strony.

Pamiętaj, że tło powinno być grafiką ogólną, bez istotnych treści, ponieważ istnieje ryzyko, że będą one niewidoczne na niektórych ekranach, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

Tło strony logowania – 1920x1080px

Tło strony logowania to obrazek wykorzystywany na stronie logowania do platformy Publigo. Zalecana rozdzielczość wynosi 1920x1080px.

Podobnie jak w przypadku tła paska menu i stopki, tło strony logowania powinno być generyczne i nie zawierać istotnych treści. Ma ono stanowić atrakcyjne tło wizualne, które nie wpływa na proces logowania użytkowników, ale tworzy pozytywne wrażenie.

Obrazek tła sekcji – 1920x1080px

Ten obrazek służy jako tło m.in. listy kursów. Zalecana przez nas rozdzielczość to również 1920x1080px.

Obrazek ten należy wybierać biorąc pod uwagę zachowanie „bezpiecznych odległości” od krawędzi.

Podobnie jak w przypadku innych elementów tła, powinien być grafiką, która nie zawiera istotnych treści, aby zapewnić czytelność i estetykę strony.

Zalecane wymiary grafik – nie wymóg, a sugestia

Przygotowana lista rekomendowanych wymiarów plików graficznych to nasze mocne sugestie. Mamy nadzieję, że pozwolą Wam na szybkie i bezproblemowe przygotowanie swojej platformy.

Nie blokujemy możliwości eksperymentowania na tym polu. Nasze rekomendacje to efekt długich debat oraz testów, dlatego jesteśmy pewni, że będą one adekwatne do wymagań strony.

Zalecane wymiary grafik

Najświeższe informacje o Publigo znajdziesz na Facebooku. Obserwuj nas!

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments