Odwiedź nasze profile:

Jak w kilka minut stworzyć kolejny wariant kursu?

11 października 2023 Brak komentarzy

Czy wiesz, że w Publigo jeden kurs możesz sprzedawać w różnych wariantach? To ogromne ułatwienie, które pozwoli Ci dostosować ofertę zarówno do potrzeb swoich, jak i twoich klientów. 

Nie wiem, czy wiesz, ale jakiś czas temu przebudowaliśmy w Publigo funkcjonalność, dzięki której utworzysz kilka wariantów jednego kursu w zaledwie kilka minut, bez konieczności kopiowania.

Funkcjonalność ta daje mnóstwo możliwości! Dzięki niej możesz tworzyć różne warianty sprzedażowe mając w swojej ofercie tylko jeden kurs. Dzisiaj pokażemy Ci, jak stworzyć tzw. edycje sezonowe i podpowiemy, jakie mogą przynieść korzyści dla Twojego biznesu.

Wyobraź sobie, że masz jeden kurs, który chcesz sprzedawać w dwóch edycjach – wiosennej i jesiennej. Każda z nich może różnić się czasem dostępu, ceną, a także zwartością. Co więcej, w każdej z edycji możesz zaoferować różne warianty płatnicze, np. płatności cykliczne lub jednorazowe.

Wiemy, że nasi klienci chętnie korzystają z tego typu rozwiązań, ponieważ dzięki takiemu zróżnicowaniu oferty, mają szansę trafić do różnych grup docelowych.

Po co tworzyć edycje sezonowe?

Powodów jest kilka. Przede wszystkim w przerwie między edycjami masz czas na odpoczynek, unikasz pytań od kursantów i nie musisz udzielać im wsparcia. Jednocześnie możesz ten czas wykorzystać na budowanie listy mailingowej i promowanie kolejnej edycji kursu. Na pewno jest to łatwiejsze, gdy nie trzeba w tym samym czasie opiekować się kursantami.

Edycje sezonowe, to także doskonała okazja do dokonania zmian w treści kursu, ulepszenia materiałów lub dodania jakiś bonusów. Jeżeli jesteś początkujący w biznesie, możesz wystartować z podstawowym materiałem, a z czasem rozbudować go o nowej moduły. Tym sposobem możesz też zwiększyć cenę kursu w kolejnej edycji.

Edycje sezonowe, to również świetna okazja, by móc manipulować ceną kursu. W jaki sposób? Cena edycji pierwszej może być bardziej atrakcyjna niż kolejnej, np. ze względu na to, że to premiera. Tym argumentem możesz zachęcić do zakupu potencjalnych klientów. 

Jak ustawić edycje sezonowe w Publigo?

Wejdź w menu „Kursy” i wybierz kurs, w którym chcesz ustawić wariant. Po prawej stronie kliknij w 3 kropki i wybierz opcję „Edytuj”

Edytuj kurs, by dodać warianty cenowe.

Następnie przejdź do interfejsu Opcje cenowe i dodaj swoje warianty klikając w przycisk Dodaj opcję cenową.

W tym miejscu możesz podejrzeć swoje opcje cenowe oraz warianty kursów

Jeżeli chcesz ustawić edycję kursy która będzie trwać np. od maja do czerwca (edycja wiosenna), wybierz typ wariantu o nazwie „od określonej daty, z ustaloną datą końca”. Wówczas kurs będzie aktywny z początkiem maja i edycja ta zakończy się w czerwcu. Jeśli chcesz dać swoim klientom dostęp bezterminowy, wybierz wariant „Bezterminowy, od określonej daty”.

Aby włączyć kolejną edycję tego samego kursu, która potrwa np. od października do grudnia (edycja zimowa), postępuj tak jak wyżej, wybierz odpowiedni wariant i ustaw nową datę.

Ustaw typ dostępu do kursu, by stworzyć wariant kursu.

Tak jak wspominaliśmy wyżej warianty te mogą różnić się zawartością (np. dodanie materiałów bonusowych do jednej z edycji), ceną, opcją płatniczą itp. 

Działaj i twórz warianty kursów!

Warianty kursów to potężne narzędzie, które pozwoli Ci na tworzenie różnorodnych i atrakcyjnych edycji kursów online. To idealny sposób na tworzenie unikalnych i konkurencyjnych kursów online. Zastanów się, jak wykorzystać tę funkcjonalność w swoim biznesie i działaj!

Jeżeli masz pytania, pisz śmiało. Z chęcią podpowiemy, jak stworzyć edycję, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb.

Nie obserwujesz nas jeszcze na Facebooku? Nie zwlekaj ani chwili dłużej! A jeśli korzystasz z platformy Publigo, zapisz się koniecznie do naszej zamkniętej grupy wsparcia. Tam regularnie dzielimy się wiedzą i informacjami o nowych projektach.

Przeczytaj także:

Ulepszone opcje cenowe w Publigo: Praktyczny Przewodnik

Zbieraj opinie od swoich klientów w Publigo

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments