Odwiedź nasze profile:

Podsumowanie 2023, czyli jak Publigo kreuje cyfrowy biznes!

10 stycznia 2024 Brak komentarzy

Rok 2023 był dla nas, jak zwykle zresztą, bardzo pracowity i intensywny. Wprowadziliśmy tyle nowości, że czasem ciężko się połapać 😉 Żartujemy, mamy to pod kontrolą! W końcu po to mamy naszą historię zmian

Najpierw jednak chcemy przypomnieć, po co robimy takie podsumowanie?

Robimy je dla Was, ale również dla nas. W codziennym pędzie łatwo jest stracić perspektywę. Gonimy deadliny, planujemy sprinty, wdrażamy codziennie jakieś zmiany, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać mikroskopijne. Jednak, tak jak z klockami LEGO, te drobne zmiany budują całość. To, na czym nam najbardziej zależy, to by ta budowla z klocków o wdzięcznej nazwie Publigo była spójna i spełniała Wasze oczekiwania.

Dziś więc przyjrzymy się najważniejszym zmianom, jakie zaszły w 2023 roku, a także zdradzimy, jakie mamy plany na przyszłość!

Platforma kursowa Publigo. Najważniejsze Zmiany w 2023

Integracja z Discordem

Jedną z kluczowych aktualizacji w 2023 roku była integracja platformy kursowej Publigo z komunikatorem Discord. Ta innowacja umożliwia jeszcze efektywniejszą komunikację ze społecznością, otwierając nowe możliwości interakcji i tworzenia dedykowanych grup wokół kursów i produktów. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest w naszym artykule!

Wbudowane raty

W ostatnim kwartale 2023 udało nam się wydawać system rat, czyli wbudowanych płatności cyklicznych. Stworzyliśmy go w odpowiedzi na prośby naszych klientów, chcących dotrzeć ze swoimi kursami do osób, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowy, duży wydatek. Obecny system jest elastyczny i prosty w konfiguracji.

Aplikacja mobilna

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy udało nam się wydać pierwszą wersję brandowanej aplikacji mobilnej! Dzięki niej nasi klienci mieli możliwość oferowania swoim kursantom własnej aplikacji mobilnej na Androida i iOS w ultra przystępnej cenie, która była dopasowana do ich marki. I chociaż pierwsza faza projektu została zakończona z powodu niezależnych od nas komplikacji, to wciąż pracujemy nad nową wersją aplikacji, która będzie jeszcze lepsza! Więcej informacji wkrótce.

W 2024 roku planujemy wdrożenie aplikacji mobilnej w dwóch wersjach: BASIC – działającej jak czytnik kursów oraz PLUS – z dodatkową możliwością zakupu kursu poprzez aplikację wyjaśnia Michał Jaworski, twórca Publigo. Klienci będą mogli zdecydować, która wersja lepiej sprawdzi się w ich biznesie. Zainteresowanie aplikacjami było bardzo duże, więc bardzo się cieszymy, że będziemy mogli ponownie aktywować ten projekt.

Plany rozwoju aplikacji mobilnej w Publigo.

Opinie klientów

Kolejną istotną zmianą było dodanie systemu zbierania i wyświetlania opinii o zakupionych produktach. To narzędzie nie tylko buduje zaufanie do twórców, ale także pomaga klientom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji zakupowych.

Produkty fizyczne

Na Waszą prośbę wprowadziliśmy również możliwość sprzedaży produktów fizycznych. Wiemy, że części z Was bardzo na tym zależało. I chociaż produkty fizyczne nie są istotą naszej platformy, zdajemy sobie sprawę, że sprzedaż poradników, czy książek jest często nieodzownym elementem Waszych kursów. Dlatego wprowadziliśmy możliwość wprowadzenia takich działań i… w najbliższym czasie będziemy ją rozwijać! W 2024 roku planujemy wdrożenie integracji z brokerem przesyłek, który ułatwi i zautomatyzuje wysyłkę produktów fizycznych!

Rozbudowane quizy

Kluczowym elementem każdego kursu jest możliwość sprawdzenia wiedzy. Rozbudowanie quizów było więc dla nas jednym z istotniejszy projektów zeszłego roku. Dodaliśmy możliwość edycji pytań i odpowiedzi, możliwość załączania plików, by kursanci mogli przesyłać gotowe zadania, jak również poprawiliśmy wygląd całego interfejsu, by przyjemnie korzystało się z tego modułu.

Aktualizacje Publigo

W Publigo cały czas monitorujemy co dzieje się na rynku e-commerce i dostosowujemy platformę do bieżących zmian. Dzięki temu w 2023 roku:

  • wdrożyliśmy Meta Conversion API, abyście mogli jeszcze efektywniej śledzić konwersje i analizować dane,
  • dostosowaliśmy Publigo do wymogów dyrektywy Omnibus, by wyświetlała najniższą cenę z 30 dni w przypadku aktywnej promocji,
  • wdrożyliśmy nowy system autoryzacji (oAuth) dla integracji z wFirma,
  • wdrożyliśmy obsługę API v3 dla integracji z MailChimp.

… I wiele, wiele innych!

Nie jesteśmy w stanie podsumować tutaj wszystkich zmian, bo ten artykuł stałby się zdecydowanie za długi. Jeśli jesteście ciekawi, wszystkich zmian w 2023 roku, koniecznie zajrzyjcie tutaj.

Dalsze plany na 2024

Nie zwalniamy tempa! Kluczowym elementem tegorocznej strategii jest jeszcze lepsze zrozumienie i realizacja Waszych potrzeb. Planujemy rozbudowę naszego dedykowanego portalu Rozwijaj Publigo, gdzie użytkownicy mogą zgłaszać swoje projekty i pomysły.

W Publigo od zawsze słuchamy naszej społeczności, ponieważ zależy nam na tym, aby platforma spełniała realne potrzeby użytkownikówmówi Michał Jaworski, CEO Publigo. – W tym roku chcemy dać do tego jeszcze większą przestrzeń, więc Publigo będzie podążać w kierunku, który wyznaczy mu nasza społeczność. Poza tym chcemy skupić się na ulepszaniu tych funkcji, które już są, by wycisnąć z nich jak najwiecej dla posiadaczy platform.

Plany rozwoju Publigo w 2024 roku.

Głównym celem, który nam obecnie przyświeca, jest zrealizowanie jak największej liczby zgłoszonych projektów, co umożliwi jeszcze lepsze dopasowanie platformy Publigo do różnorodnych potrzeb grup odbiorców i społeczności. Chcemy, aby Publigo pozostało wiodącą platformą kursową na rynku.

Dlatego zgodnie z sugestiami naszych użytkowników, które pojawiły się na portalu Rozwijaj Publigo, w 2024 roku planujemy:

  • dodanie obsługi brokera kurierskiego dla produktów fizycznych,
  • dodanie znaku wodnego do materiałów pobieranych z platformy w formie PDF,
  • stworzenie forum dla użytkowników,
  • rozbudowę integracji z Zapierem oraz wdrożenie integracji z make.com,
  • dodanie możliwości „sprzedaży” darmowych kursów bez konieczności przechodzenia całego procesu zakupowego.

To dopiero początek!

Keep calm… and carry on!

Podsumowując, rok 2023 był dla nas fajnym okresem rozwoju i adaptacji do zmieniających się realiów rynkowych. Dodanie integracji z Discordem, opcji wbudowanych płatności ratalnych, czy obsługi sprzedaży produktów fizycznych to tylko niektóre z kroków, które umocniły naszą pozycję na rynku.

W 2024 liczymy na jeszcze większe zaangażowanie naszej społeczności w rozwój Publigo. Cieszymy się, że platforma kursowa Publigo staje się nie tylko platformą do sprzedaży, ale prawdziwą przestrzenią dla rozwoju kreatywności i biznesowych ambicji. 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments