Odwiedź nasze profile:

Zaproś partnerów do promocji i sprzedaży kursów!

25 marca 2022 Brak komentarzy

Chcesz, aby Twoje kursy były promowane przez doświadczone osoby z branży? Szukasz sposobów na zwiększenie sprzedaży i poszerzenie grona kursantów? Idealnym rozwiązaniem jest program partnerski! Wystarczy, że znajdziesz osoby, które będą promować i sprzedawać Twoje kursy w zamian za ustaloną wcześniej prowizję. Zobacz, jak działa program partnerski w Publigo.

Jak działa program partnerski w Publigo?

Program partnerski to funkcjonalność, która pojawiła się w ramach aktualizacji Publigo 5.0 (w tej aktualizacji dodaliśmy również: przekierowanie na dowolną stronę po zakupie i możliwość sprzedaży usług). Zdecydowaliśmy o dodaniu programu partnerskiego do platformy, ponieważ prosiło o o to wielu naszych klientów. Jak działa program partnerski w Publigo?

  • Nowa funkcja umożliwia stworzenie konta dla partnera, który otrzymuje swój unikalny link partnerski i może rozpropagować go wewnątrz swojej sieci kontaktów.
  • Jeżeli ktoś zakupi kurs z takiego polecenia, partnerowi zostanie naliczona prowizja zgodnie ze stawką, którą wcześniej ustali administrator.

Aby ułatwić zarządzanie prowizjami w platformie Publigo umieszczona została specjalna podstrona z tabelą, którą można w łatwy sposób wyeksportować do csv i przefiltrować zakupy partnerskie np. po określonej dacie. Co więcej, konkretnym transakcjom można zmienić status na „rozliczone”, aby w łatwy sposób kontrolować wypłaty prowizji.

Jak włączyć program partnerski w Publigo?

Program partnerski należy aktywować wchodząc w: Ustawienia -> Główne -> wybrać kartę Główne i zaznaczyć opcję Program partnerski. W tym miejscu należy ustawić również Wysokość prowizji, a następnie zapisać zmiany.

Kolejnym krokiem, po aktywowaniu programu partnerskiego w Publigo, jest dodanie partnera. Aby to zrobić należy wejść w zakładkę Sprzedaż -> Program partnerski i kliknąć Dodaj partnera. Następnie należy uzupełnić dane i zapisać zmiany.

W ten sposób zostanie utworzone konto dla partnera i wygenerowany zostanie dla niego unikalny link partnerski, tzw. reflink. Link ten znajdziesz wchodząc w zakładkę Użytkownicy, a następnie wybierając partnera i przechodząc do edycji jego profilu. Na samym dole znajdziesz link partnerski.

Jak w łatwy sposób rozliczać partnerów?

Aby ułatwić zarządzanie prowizjami, w Publigo umieściliśmy stronę z tabelą, którą można w łatwy sposób wyeksportować do csv i przefiltrować zakupy partnerskie np. po określonej dacie. Co więcej, konkretnym transakcjom można zmienić status na „rozliczone”, aby w prosty sposób kontrolować wypłaty prowizji.

O tym warto wiedzieć!

Na koniec jeszcze jedna ważna rzecz, o której warto wiedzieć. Standardowo reflink przekierowuje na stronę główną platformy kursowej – w miejsce gdzie znajdują się wszystkie produkty. Jeżeli jednak chcesz, żeby link partnerski kierował w inne miejsce, np. na stronę z opisem produktu, wówczas musisz:

1. Skopiować unikalny „kod” partnera z jego linku partnerskiego, który zaczyna się od „?”.
Przykład:
Link partnera: https://dzezbfu850.akademia.onl?afp=70ef3d
Unikalny „kod”: ?afp=70ef3d

2. Dodać unikalny kod do adresu strony, do której chcesz kierować (strona ta musi być stworzona na platformie Publigo).
Przykład:
Strona produktu: https://testowa.akademia.onl/product/test/
Reflink: https://testowa.akademia.onl/product/test/?afp=70ef3d

Nie czekaj dłużej i zaproś partnerów do promocji i sprzedaży swoich kursów. Do działa!

5 2 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments