Odwiedź nasze profile:

Dlaczego warto zintegrować Publigo z Discordem?

6 grudnia 2023 Brak komentarzy

Jeżeli tworzysz kursy online, to z pewnością zależy Ci na tym, aby nie tylko dostarczać wartościowe treści edukacyjne, ale także skutecznie budować społeczności wokół swojej marki. W Publigo teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek! 

Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów dodaliśmy do Publigo możliwość integracji z komunikatorem Discord! Wiemy, że budowanie społeczności to jedna z kluczowych gałęzi rozwoju biznesu. Mamy nadzieję, że dzięki integracji Publigo z Discordem zyskacie wygodne miejsce do budowania i zarządzania swoją społecznością kursantów.

Jak to działa?

  • Integracja Publigo z Discordem pozwala na zautomatyzowane przypisywanie użytkowników do Twojego dedykowanego serwera. Jeśli oferujesz swoim kursantom dostęp czasowy np. na 1 rok, to po wygaśnięciu tego okresu, kursant automatycznie zostanie wypisany z Twojego serwera.
  • Z poziomu samego Discorda możesz tworzyć kanały komunikacyjne, dzielić się materiałami edukacyjnymi, a nawet organizować wydarzenia na żywo.

Discord vs grupa na Facebooku

Z pewnością zastanawiasz się, jaka jest przewaga Discorda nad grupą na Facebooku ( bo to obecnie najpopularniejsze miejsce do budowania społeczności).

Nasi klienci potwierdzają, że Discord to zdecydowanie lepsze miejsce do komunikowania się ze swoimi kursantami niż Facebook. Dlaczego? Zobacz te 3 argumenty: 

1. Celowa komunikacja i większe zaangażowanie

Discord zapewnia miejsce, gdzie uczestnicy wchodzą konkretnie w celu komunikacji ze społecznością. W przeciwieństwie do np. Facebooka, gdzie użytkownicy często przewijają strumień treści bez konkretnego celu. 

Discord oferuje przestrzeń, która sprzyja celowej i skoncentrowanej komunikacji. Użytkownicy wchodzą na serwer Discorda z jasnym zamiarem uczestniczenia w dyskusji, wymianie pomysłów i zdobywaniu wiedzy. A przecież o to nam chodzi, prawda?

2. Discord to porządek i struktura

Na Discordzie można utrzymać większy porządek i lepszą strukturę w porównaniu z  grupą na Facebooku. Możliwość tworzenia kanałów, grupowanie treści, a także ustalanie regulaminów sprzyja utrzymaniu ładu i porządku. W efekcie użytkownicy są w stanie łatwiej znaleźć interesujące ich treści, co przekłada się na wyższe zaangażowanie.

3. Wsparcie i budowanie wizerunku marki na Discordzie

Jednym z innowacyjnych zastosowań Discorda jest wykorzystanie platformy nie tylko do wsparcia kursantów, ale także do ogólnego budowania marki. Tworzenie otwartej społeczności na Discordzie pozwala na bezpośredni kontakt z uczestnikami, budowanie relacji oraz zwiększanie świadomości marki w bardziej nieformalny sposób.

Jeżeli więc chcesz budować bardziej zaangażowaną społeczność wokół swoich kursów zintegruj swoją platformę z Discordem już dziś!

Jak zintegrować Discord z Publigo?

Instrukcja, jak należy poprawnie zintegrować platformę z Publigo dostępna jest w naszym Centrum Pomocy. Jeżeli Twoi kursanci nie wiedzą, jak dołączyć do Discorda, dla nich też przygotowaliśmy instrukcję, jak należy to zrobić!


Przeczytaj także:

Społeczność na Discordzie – Krok po kroku

Raty i płatności cykliczne – skorzystaj już dziś!

Jak w kilka minut stworzyć kolejny wariant kursu?

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments