Odwiedź nasze profile:

Poznaj nowe funkcje Publigo 6.7!

7 lutego 2024 Brak komentarzy

Hurra! Właśnie pojawiła się kolejna aktualizacja Publigo 6.7, a wraz z nią długo wyczekiwane funkcje! Zwiększą one możliwości platformy oraz zapewnią Tobie i Twoim klientom jeszcze lepsze doświadczenia. Przejdźmy więc do szczegółów i zobaczmy, co nowego wprowadza aktualizacja Publigo 6.7.

Swobodniej zarządzaj dostępami do kursów

Jedną z kluczowych zmian w aktualizacji 6.7 jest dodanie w panelu płatności cyklicznych nowego typu dostępu do kursu: „Przez określony czas, z natychmiastowym dostępem”. 

Do tej pory płatności cykliczne pozwalały określić czas dwa typy dostępu: bezterminowy lub na czas trwania subskrypcji. Nowa funkcja to prawdziwy złoty środek pomiędzy tymi dwoma opcjami. Pozwala ona na samodzielne określenie czasu dostępu do kursu, uniezależniając go od trwania subskrypcji.

Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli na przykład w swoich kursach korzystasz z płatności cyklicznych i sprzedajesz swój kurs w formie comiesięcznej subskrypcji przez 12 miesięcy, od teraz możesz samodzielnie ustalić własny okres dostępu. Nie bezterminowo, i nie na 12 miesięcy, tak jak do tej pory. Możesz ustawić okres dostępu do kursu np. na 24 miesiące albo na 5 lat. Super sprawa, czyż nie? 🙂 

Nowy typ dostępu do kursu dostępny jest w panelu edycji wariantu.

Elastyczne zarządzanie płatnościami

Wraz z aktualizacją 6.7 wprowadziliśmy również usprawnienia w mechanizmie przesunięcia płatności w przypadku zmiany wariantu kursu, zwłaszcza w kontekście zmiany okresu dostępu. 

Przykładowo: Twój kursant wykupił dostęp do kursu w wariancie miesięcznej subskrypcji, a po 10 dniach postanawia zmienić wariant na roczną subskrypcję. Od teraz przypomnienie o kolejnej płatności otrzyma, nie równo po roku od zmiany wariantu, a po roku + 20 dniach, wliczając w to pozostałe dni z pierwotnie wybranego wariantu. 

Co to znaczy? Teraz użytkownicy mogą jeszcze płynniej dokonywać zmian w swoich planach kursowych, nie martwiąc się o komplikacje związane z płatnościami. To ważne ułatwienie dla wszystkich, którzy chcą elastycznie zarządzać swoimi kursami online.

Więcej możliwości w tworzeniu pakietów

Kolejną nowością tej aktualizacji jest możliwość dodawania do pakietu dowolnego wariantu kursu. Wcześniej do pakietu można było dodać tylko domyślnie ustawiony wariant.

Teraz jest zupełna dowolność! Tworząc pakiet, możesz w prosty sposób wybrać, który wariant produktu ma być jego częścią. 

Pierwsza płatność promocyjna

Ostatnią, i najważniejszą, zmianą tej aktualizacji jest zapowiadane przez nas dodanie możliwości utworzenia pierwszej płatności promocyjnej dla okresu cyklicznego.

Ta funkcja to prawdziwy kąsek! Umożliwia tworzenie tzw. okresów testowych, gdzie możesz zaoferować tygodniowy dostęp do kursu za np. 1zł. Jeżeli kursant zdecyduje się na kontynuację kursu, wówczas po zakończeniu okresu promocyjnego, automatycznie zostanie mu naliczona standardowa opłata. Gdy kursant będzie chciał anulować subskrypcję, dokona tego w swoim panelu kursanta.

To dopiero prawdziwe morze możliwości!

Jak skonfigurować okres testowy? Więcej informacji znajdują się w artykule dostępnym w Centrum Pomocy

Skonfiguruj okres testowy w edycji wariantu.

Co dalej?

Aktualizacja Publigo 6.7 to kolejny krok w rozwoju naszej platformy. Nowe funkcje dadzą Ci możliwość wyniesienia swojego biznesu na jeszcze wyższy poziom.

Jeżeli masz pomysł na nową funkcję w Publigo, koniecznie opisz ją na portalu Rozwijaj Publigo. Jeżeli spotka się ona z pozytywnym odbiorem społeczności, jest duża szansa, że wprowadzimy ją w Publigo. Do dzieła! 🙂

Przeczytaj także:

Społeczność na Discordzie – Krok po kroku

Raty i płatności cykliczne – skorzystaj już dziś!

Jak w kilka minut stworzyć kolejny wariant kursu?

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments